NAPSALI O NÁS

Díky za studnu

Chtela bych pogratulovat firme Kodek za uspesnou realizaci studny na me parcele v Roznove. Nebyl to jednoduchy orisek, pred firmou Kodek se pokouseli najit vodu 2 jini studnari - bezvysledne. Komplikace pokracovaly i pri vrtu, ale lide z Kodeku nehodili flintu do zita, vytrvali, pracovali az do noci a nasledne predali plne funkcni studnu. Jeste jednou diky. Navíc vedle u sousedů vrtala vrtná souprava Mercedes za 20 milionů z Ostravy. Ve 30 m hloubky měli obrovské problémy, nemohli vytáhnou pažnice, odjeli, studnu nevyvrtali, ani peníze nechtěli.

Christína Hermanová, Rožnov pod Radhoštěm

Poděkování

Děkujeme tímto zhotoviteli firmě ST KODEK s r.o. a všem zúčastněným, za realizaci ekologického a vysoce úsporného zdroje tepla.


Naše horská chata Dům Setkání (www.alberice.setkani.org) byla dříve vytápěna naftou. Cca 20 000 l za sezónu. Bývala hodně vymrzlá. Z důvodu ceny nafty se topilo někdy jen 4-6 hodiny denně. Pak firma ST KODEK s r.o. realizovala tepelné čerpadlo 90 kW. Poté se realizovala přístavba. V roce 2006 výrazně zdražila elektřina pro tepelná čerpadla. Loňská zima prověřila úsporné vytápění. Byla dlouhá a tuhá až do května.


Dům Setkání byl tepelným čerpadlem spíše přetopen, přesto náklady na vytápění byly jen Cca 100 000 Kč. Otopným systémem jsou staré radiátory, mimo přístavbu je objekt bez zateplení, stará okna, 48 lůžek, velké prostory, několik kluboven, velké chodby, vysoké stropy. Levné vytápění nám umožňuje mít nízké ceny, přestože komfort ubytování je výborný. Také proto je horský hotel – Dům Setkání rok předem vyprodán.


Miloš Vyleťal
sekretář
YMCA Setkání

Kvalitní studny. Voda nad zlato.

Bez vody není život. Říká se, že příští válka bude o vodu. Jak to tedy je ? Je jasné, že cena vody, jako suroviny, se bude pohybovat jedině směrem vzhůru. Jak se na to připravit ? Neboť, jak praví staré baťovské heslo, Kdo je připraven, není ohrožen. Je řešením vlastní studna?

http://www.jakbydlet.cz/clanek/450_kvalitni-studny-voda-nad-zlato.aspx

Dotace na rekreaci v Krkonoších

Dotace na rekreaci v Krkonoších pro rodiny poskytuje mezinárodní křesťanské sdružení YMCA...

http://www.jakbydlet.cz/clanek/493_dotace-na-rekreaci-v-krkonosich.aspx

Penzijní připojištění jinak

Myslet na důchod je velmi prozíravé. I my jednou budeme staří, pokud se toho dožijeme. Je ale výhodnější podporovat banky, nebo sám sebe? Může nám banka zajistit jistý výnos bez rizika ročně 20 %?

http://www.jakbydlet.cz/clanek/489_penzijni-pripojisteni-jinak.aspx