TEPELNÉ ČERPADLO ZADARMO

 

Objekt školy v přírodě v TATRÁCH dříve protopil 800 000,- SK v koksu + obsluha kotelny. Na podzim 2004 jsme tam nainstalovali tepelné čerpadlo 125 kW. Protože škola – státní organizace si nemůže vzít leasing, dohodli jsme splátkový prodej. Škola neinvestovala ani 1 Sk, platí nám úsporami za teplo. Tepelné čerpadlo bude mít zaplaceno za 3,4 roky. Roční otop tepelným čerpadlem - do 70 000,- SK (cca 60 000 kwh elektrické energie). Je zde vysoký topný faktor 5. Budova je nezateplená, okna starší dřevěná, otopný systém plechové radiátory. Ani v největších mrazech nebylo nutno zapínat jiný zdroj tepla, než tepelné čerpadlo. Ve škole je příjemně, všude teplo.

Ani v největších mrazech nebylo nutno zapínat jiný zdroj tepla než tepelné čerpadlo. Budova školy je stará, nezaizolovaná.Okna jsou stará profukují. Otopný systém tvoří staré plechové radiátory, tlusté ocelové rozvody. Nezateplená střecha, ze střechy visí až 3 m rampouchy ledu.

Ekologie je o informacích. Ne o penězích. Rychle se zaplatí z úspor.

Škola v přírodě Andrea Sládkoviče – Hranovnické pleso

Objekt je školské zotavovací zařízení. Je vystaven na místě původního loveckého zámečku Bulharského Cara. Je zde o 20 % čistčí vzduch než v Tatrách. Astmatici mohou vysadit léky a léčit se pouze dýcháním čerstvého vzduchu. Ideální poloha na hranici Slovenského ráje a Nízkých Tater, vzdálenost 18 km od Vysokých Tater. K dispozici je venkovní bazén s teplou vodou, třídy, učebny a hřiště. Díky velmi nízkým provozním nákladům má škola v přírodě super ceny – 260 Sk /noc včetně 5 jídel – výborná kuchyně. Vytíženost hotelu dosahuje 100 %.

Tel/fax: 00421527795171